KURSY WIDEO z serii pt. W poszukiwaniu dobrego i mądrego życia

Część pierwsza – Jak być szczęśliwym

Opis kursu

Kurs jest oparty na książce Andrzeja Moszczyńskiego „Inaczej o dobrym i mądrym życiu”. W niniejszym kursie wideo zawarty jest również e-book, który będzie Twoim kluczem do głębszego zrozumienia mądrości i szczęścia. Ta książka pomoże Ci odkryć strategie osiągania wartościowych celów, skupiając się na rozwijaniu osobistego potencjału i budowaniu pozytywnych relacji. Poprzez 22 aspekty życiowej mądrości, dowiesz się, jak być bardziej świadomym, odważnym i entuzjastycznym w dążeniu do własnego szczęścia i spełnienia. Książka ta zaprowadzi Cię na ścieżkę samopoznania, asertywności i realistycznego planowania, będąc nieocenionym przewodnikiem w Twojej podróży ku pełniejszemu, mądrzejszemu życiu.

W poszukiwaniu dobrego i mądrego życia. Część pierwsza – Jak być szczęśliwym.

Celem jest zdefiniowanie własnego pojęcia szczęścia. To podstawa, na której można dokonać takich zmian w swoim życiu, aby odczuwać satysfakcję we wszystkich jego sferach: osobistej, rodzinnej i zawodowej.

Różnimy się od siebie, więc trudno wymagać, żebyśmy tak samo rozumieli szczęście. Ponieważ jest to pojęcie abstrakcyjne i bardzo pojemne, każdy dla własnych potrzeb powinien się zastanowić, co musiałby osiągnąć, żeby móc powiedzieć: jestem szczęśliwy. Zazwyczaj wiąże się to z zaspokojeniem potrzeb w różnych sferach życia.

Warto więc te potrzeby sobie uzmysłowić i nazwać. Ten pierwszy krok jest bardzo ważny, bo porządkuje nasze myślenie o szczęściu i pozwala wyobrazić sobie przyszłość w kształcie, który najbardziej nam odpowiada, a potem zająć się wypełnieniem tego kształtu szczegółami. Szczęście nie jest cudem ani przypadkiem. O swoim szczęściu w znaczniej mierze możemy decydować sami, wykorzystajmy więc tę szansę.

 

Dla kogo jest ten kurs:

  • Kurs jest przeznaczony dla osób pragnących głębiej zrozumieć i zdefiniować swoje osobiste pojęcie szczęścia.
  • Dedykowany dla tych, którzy chcą nauczyć się skutecznie balansować między życiem zawodowym, rodzinnym i osobistym.
  • Idealny dla osób poszukujących praktycznych metod na zwiększenie satysfakcji i szczęścia w codziennym życiu.
2 godziny