KURSY WIDEO

Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości cz. 2

Opis kursu

Kurs (na podstawie książki pt. „Inaczej o dobrym i mądrym życiu” autorstwa Andrzeja Moszczyńskiego) pokaże ci wiele metod pracy nad sobą, które pozwolą ci określić swoje cechy osobowości, a także wyćwiczyć przydatne umiejętności i ukształtować nawyki. Wiara w siebie, wnikliwość, wytrwałość, odwaga oraz entuzjazm uzupełniony realistycznym spojrzeniem na rzeczywistość, zaprzężone do tworzenia i urzeczywistniania śmiałych planów, mogą przynieść znakomite rezultaty. Wzmacniając się wzajemnie, cechy te sprawią, że będziesz miał coraz więcej mądrej pewności siebie, staniesz się bardziej otwarty na otoczenie oraz będziesz czerpać z życia prawdziwą satysfakcję.

 

Opisy wykładów.

Jak stać się wnikliwym? Co jest istota wnikliwości? W czym może pomóc bycie wnikliwym? Jak wnikliwość wpływa na realizację zamierzeń w różnych sferach życia? Czy i w jakim stopniu strzeże przed popełnianiem błędów? Czy pomaga w walce ze stereotypami? Co ma wspólnego z kreatywnością? Czy można wypracować nawyk wnikania w istotę rzeczy i bacznego przyglądania się rzeczywistości, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Jak stać się entuzjastycznym? Dlaczego entuzjazm jest cechą kluczową? Czy pojawia się tylko w początkowej fazie realizacji, czy też można go utrzymać przez wszystkie etapy dochodzenia do celu? Czy słusznie kojarzy się niektórym ludziom z naiwnością? Czym się od niej różni? Czy można spowodować, by pojawiał się „na życzenie”, nawet przy zadaniach traktowanych jak przykry obowiązek?

Jak stać się realistą? Co oznacza pojęcie realizm? Czy wyrażenie „patrzeć realnie” ma więcej skojarzeń negatywnych, czy pozytywnych? Ile wspólnego ma realizm z optymizmem? Gdzie przebiegają granice realności? Które nawyki myślowe nie pozwalają ich przekraczać? Czy można je zmienić? Jak stosować realizm w życiu rodzinnym i zawodowym? Jak świadomie go rozwinąć?

 

Kurs zawiera dodatkowo:

3 audiobooki

1.Inaczej o wnikliwości ( 38 min)

2.Inaczej o entuzjazmie ( 72 min.)

3.Inaczej o byciu realistą ( 95 min.)

3 ebooki w formacie pdf

1.Inaczej o wnikliwości ( 82 strony )

2.Inaczej o entuzjazmie ( 114 stron)

3.Inaczej o byciu realistą ( 136 stron )

 

Dla kogo jest ten kurs:

  • Kurs wskaże Ci realistyczne podejście do planów, budując pewność siebie i satysfakcję z życia.
  • • Jeśli interesuje Cię rozwinięcie kluczowych cech osobowości odpowiadających za bycie skutecznym i co idzie w parze bycie zadowolonym człowiekiem, to ten kurs jest dla Ciebie .Jakie to cechy : Wiara w siebie, wytrwałość , odwaga, wnikliwość , entuzjazm, realizm.
1 godz. 17 min