KURSY WIDEO

Jak rozwinąć konstruktywne umiejętności

Opis kursu

Wzmocnij swoje codzienne nawyki i żyj życiem, na które zasługujesz. Autor książek o strategiach biznesowych oraz kompetencjach kognitywnych – Andrzej Moszczyński przedstawia treść swojej przełomowej książki pt. „Inaczej o dobrym i mądrym życiu.Książka pt. „Inaczej o dobrym i mądrym życiu” jest też wydana jako 22 kieszonkowe poradniki. Dostępne są wszystkie możliwe formaty tej serii (audio, ebook, druk).

Kurs ten powstał na bazie treści tej książki. Kurs ten pomoże nauczyć się, jak zmienić swoje codzienne nawyki, tak abyś mógł tworzyć znaczące doświadczenia, jednocześnie osiągając maksymalny potencjał osobisty. Ten zmieniający życie kurs pokaże Ci, dlaczego warto skupić się na rozwinięciu umiejętności które prowadzą do stanu bycia zadowolonym i spełnionym człowiekiem.

Dzięki wnikliwej analizie Andrzeja Moszczyńskiego na temat bycia skutecznym i jednocześnie zadowolonym, otrzymasz pakiet informacji które otworzą Ci oczy na realizowanie swoich marzeń.Nauczysz się strategii osiągania celów związanych z odkrywaniem swoich silnych stron.

 

Czego się nauczysz:

 • Nauczysz się jak podejmować decyzje by były racjonalne i skuteczne
 • Dowiesz się jak radzić sobie z długotrwałym stresem
 • Dowiesz się jak skutecznie planować wykorzystując sprawdzone metody w tym między innymi metodę scenariuszową
 • Dowiesz się jak stać się asertywnym i co jest czynnikiem blokującym bycie asertywnym
 • Poznasz skuteczne i sprawdzone metody uczenia się
 • Dowiesz się jak ustalać skutecznie priorytety i przejąć kontrolę nad swoim czasem i życiem
 • Dowiesz się jak opanować umiejętność wyznaczania i realizowania celów

 

Kurs zawiera dodatkowo:

 • – 6 ebooków w formacie PDF

– Inaczej o planowaniu (82 strony)

– Inaczej o podejmowaniu decyzji (108 stron)

– Inaczej o byciu asertywnym (92 strony)

– Inaczej o uczeniu się (90 stron)

– Inaczej o priorytetach (68 stron)

– Inaczej o wyznaczaniu celów (112 stron)

 

 • – 6 audiobooków

– Inaczej o planowaniu (28 minut)

– Inaczej o podejmowaniu decyzji (60 minut)

– Inaczej o byciu asertywnym (36 minut)

– Inaczej o uczeniu się (39 minut)

– Inaczej o priorytetach (22 minuty)

– Inaczej o wyznaczaniu celów (63 minuty)

 

Opisy wykładów zawartych w kursie:

Inaczej o planowaniu. Myślenie strategiczne dotyczy nie tylko dziedzin biznesu, polityki i wojskowości, lecz posiada też ogromne znaczenie w życiu osobistym.

Umiejętność planowania i przewidywania różnych możliwości działania w zależności od rozwoju sytuacji pozwala na zdobycie kontroli nad własnym życiem. W tym wykładzie omawiam zasady skutecznego planowania oraz poszczególne etapy tego procesu. Z tego wykładu dowiesz się jak planować w różnych perspektywach czasowych i jak stosować metodę scenariuszową.

Inaczej o podejmowaniu decyzji. Całe nasze życie składa się z niezliczonej ilości decyzji podejmowanych co chwilę. Są to zwykle decyzje bezrefleksyjne i automatyczne, dokonywane codziennie w błahych sprawach. Jednak często musimy też decydować w sprawach ważnych i doniosłych, wymagających uprzedniego zdobycia wiedzy i gruntownego przemyślenia.

Słuchając tego wykładu dowiesz się, jak wybierać samodzielnie, świadomie i właściwie, w zgodzie ze swoimi pragnieniami i wartościami. Poznasz etapy podejmowania decyzji i metody kształtujące umiejętność ich podejmowania. Nauczysz się, jak radzić sobie z przeszkodami, takimi jak stres, i jak pozytywnie wykorzystać swoje błędy.

Inaczej o byciu asertywnym. Asertywność to postawa obrony swoich praw w relacjach z otoczeniem, charakteryzująca się posiadaniem i wyrażaniem własnego zdania oraz bezpośrednim wyrażaniem emocji w granicach nienaruszających praw innych osób.

Wykład omawia pięć praw regulujących zachowania asertywne. Pomogę Ci rozpoznawać wewnętrzne blokady hamujące Twoją asertywność. Zapoznasz się również z czynnikami, które wspomagają tą umiejętność. Dowiesz się także, jak: przyjmować oceny, wyrażać krytykę, niezadowolenie i gniew, stopniować swoje reakcje, odmawiać czy negocjować.

Inaczej o uczeniu się. Ludzie którzy zechcą poświęcić swój czas, aby nauczyć się skutecznie zdobywać, przesiewać, analizować, przetwarzać i wykorzystywać informacje i włożą w ten proces dużo własnego wysiłku, mają szansę na pełne i satysfakcjonujące życie.Uczenie się jest wpisane w życie człowieka.

Jesteśmy z natury ciekawi otaczającego nas świata, zadajemy trudne pytania i szukamy na nie odpowiedzi.Dlatego uczenie się powinno być nie tylko przyjemnością ale też powinno prowadzić nas do rozwoju i mądrości.Aby tak się stało warto poznać sprawdzone i skuteczne metody uczenia się.Zachęcam do wysłuchania wykładu który odpowiada na następujące pytanie: jak się uczyć skutecznie by zapamiętać materiał który chcemy przyswoić?

Inaczej o priorytetach. Priorytety to sprawy na tyle dla nas istotne, że przyznajemy im pierwszeństwo w naszym życiu. To im w pierwszej kolejności poświęcamy swoją uwagę i podejmujemy działania, których wymagają. Gdy właściwie wyznaczymy swoje priorytety, nasze życie będzie prostsze i lepsze – uzyskamy kontrolę nad czasem, nasze działania staną się skuteczne, zyskamy szacunek i zaufanie.

W tym wykładzie udzielam praktycznych wskazówek, jak ustalać swoje priorytety, jak się na nich koncentrować i kierować się nimi na co dzień.

Inaczej o wyznaczaniu celów. To cele nadają sens naszemu życiu. Wyznaczając sobie cele, decydujemy, co chcemy osiągnąć i dokąd chcemy dotrzeć.

Wykład ten omawia kryteria, jakie spełnia właściwie wyznaczony cel. Cel powinien być: szczegółowy, mierzalny, trafny, realistyczny, terminowy, ekscytujący i zapisany. Z tego wykładu dowiesz się o różnych źródłach, z których można czerpać inspirację do wyznaczania i osiągania celów. Omówione techniki stosuje się zarówno w biznesie, jak i sporcie – są to rozwiązania uniwersalne, które mogą być wykorzystywane przez każdego.

Dodatek: Metody radzenia sobie ze stresem. Stres, czyli stan mobilizacji psychicznej i fizycznej, spowodowany jest najczęściej sytuacjami, które traktujemy jak wyzwanie, a także problemami, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, ponieważ dotychczasowe sposoby ich rozwiązywania zawiodły.

Żyjemy w coraz szybszym tempie, podlegamy różnym naciskom i ograniczeniom, rywalizacji, boimy się stracić pracę, zdrowie, obawiamy się kryzysu ekonomicznego.

Długotrwałe poczucie zagrożenia rodzi ogromny stres. Jest on nie tylko przyczyną problemów emocjonalnych, ale ma także zgubny wpływ na nasze zdrowie i życie. Ludzie wystawieni na długotrwałe działanie stresu popadają w uzależnienia, zapadają na ciężkie choroby: schorzenia układu krążenia, układu pokarmowego czy nerwowego. Większość z nas ma swoje sposoby na odreagowanie stresu – spacer, lekturę, kąpiel, masaż. Ale niestety nie wszyscy potrafią sami poradzić sobie ze wszystkimi trudnymi sytuacjami. To zjawisko jest przykre i smutne. W tym wykładzie przedstawiam sprawdzone sposoby radzenia sobie ze stresem.

Dla kogo jest ten kurs:

 • Ten kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chce maksymalnie wykorzystać wrodzone predyspozycje podnoszące na wyższy poziom jakość życia.
 • Jeśli interesuje Cię rozwinięcie umiejętności odpowiadających za bycie skutecznym i co idzie w parze bycie zadowolonym człowiekiem, to ten kurs jest dla Ciebie.
 • Chcesz rozwinąć umiejętności tj: asertywność, priorytety, cele, planowanie, skuteczne uczenie się i podejmowanie decyzji. Są to atrybuty w osobowości człowieka wykorzystującego swój potencjał.
1 godz. 30 min