KURSY WIDEO z serii pt. W poszukiwaniu dobrego i mądrego życia

Część czwarta – Jak wzmocnić poczucie własnej wartości

Opis kursu

Kurs jest oparty na książce Andrzeja Moszczyńskiego „Inaczej o dobrym i mądrym życiu”. W niniejszym kursie wideo zawarty jest również e-book, który będzie Twoim kluczem do głębszego zrozumienia mądrości i szczęścia. Ta książka pomoże Ci odkryć strategie osiągania wartościowych celów, skupiając się na rozwijaniu osobistego potencjału i budowaniu pozytywnych relacji. Poprzez 22 aspekty życiowej mądrości, dowiesz się, jak być bardziej świadomym, odważnym i entuzjastycznym w dążeniu do własnego szczęścia i spełnienia. Książka ta zaprowadzi Cię na ścieżkę samopoznania, asertywności i realistycznego planowania, będąc nieocenionym przewodnikiem w Twojej podróży ku pełniejszemu, mądrzejszemu życiu.

W poszukiwaniu dobrego i mądrego życia. Część czwarta – Jak wzmocnić poczucie własnej wartości.

Poczucie własnej wartości daje siłę wewnętrzną i spokój ducha. Optymalne poczucie własnej wartości ułatwia podejmowanie trudnych decyzji oraz pomaga utrzymywać dobre relacje społeczne. W czwartej części kursu zawarte są opisy wielu skutecznych narzędzi pozwalających uniezależnić się od innych, poprawić poziom samoakceptacji i rozwinąć odwagę przydatną w dążeniu do celu.

Czym jest poczucie własnej wartości? To wewnętrzne przekonanie o nas samych. Jego miejsce znajduje się w przestrzeni pomiędzy dwoma przeciwległymi biegunami: zakompleksieniem a zadufaniem. Stabilne poczucie własnej wartości wzmacnia nasze działania na drodze do osiągnięcia życiowej satysfakcji. Powinniśmy o nie zadbać, ponieważ łatwo ulega obniżeniu w wyniku chwilowych niepowodzeń lub niespodziewanych trudności.

Metody wpływania na samoocenę proponowane w czwartej części kursu mogą mieć działanie oczyszczające. Ich stosowanie może także wpłynąć na wzrost motywacji i wzmocnić pozytywne myślenie o własnych możliwościach, wyglądzie i cechach osobowości.

 

Dla kogo jest ten kurs:

  • Dla osób pragnących wzmocnić swoje poczucie własnej wartości.
  • Dla tych, którzy chcą nauczyć się samoakceptacji i niezależności emocjonalnej.
  • Dla każdego szukającego skutecznych metod na budowanie pozytywnej samooceny.
1 godz. 18 min